خوشحال سادات: در هلمند و تمامی کشور دشمن را سرکوب کرده‌ایم

یک مقام ارشد امنیتی می‌گوید، نیروهای افغان از چندی به اینسو حملات را بر شورشیان مسلح افزایش داده و آن‌ها را سرکوب کرده‌اند.


خوشحال سادات معاون وزارت داخله افغانستان روز سه شنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۸ در هلمند در همین مورد معلومات داد.


یک هیئت ارشد امنیتی که در آن علاوه بر آقای سادات، جنرال سکات میلر قوماندان ماموریت حمایت قاطع و معاونان وزارت دفاع و شورای امنیت ملی افغانستان هم شامل بودند، به هدف بررسی وضعیت امنیتی هلمند، دیروز به لشکرگاه رسید.


معاون وزارت داخله به خبرنگاران گفت، هدف سفر هیئت، ارزیابی توانایی نیروهای امنیتی و موثریت آنهاست.


او افزود: "در این اوآخر، عملیات‌های تهاجمی ما افزایش یافته‌است. در هلمند و تمامی افغانستان، دشمن را سرکوب کرده‌ایم. بنأً خواستیم از قوماندان امنیه، رئیس امنیت ملی، والی و قوماندان قول اردو بشنویم که وضعیت چگونه‌است و ما در چه حالتی قرار داریم؟"


خبرنگار رادیو آزادی در هلمند گزارش می‌دهد که مقام‌های ارشد حکومت و قوماندان نیروهای بین المللی، علاوه بر انتقال تجهیزات جدید نظامی، روی گسترش تشکیل و عملیات در مراکز چند ولسوالی، با مقام‌های محلی گفتگو کردند.


معاون وزارت داخله افغانستان در حالی از افزایش در سرکوبی شورشیان خبر می‌دهد که قرار است امروز منشی عمومی سازمان ملل متحد، گزارشش را که به وضعیت امنیتی افغانستان نیز متمرکز است، به شورای امنیت این سازمان ارائه کند.